środa, 12 października 2016

Badanie USG jąder

Rak jądra nie jest najczęściej występującym nowotworem w skali całej populacji, ale wśród młodych mężczyzn (20-44 lata) jest to najczęściej występujący rak.
Liczba zachorowań na raka jądra w ciągu ostatnich trzech dekad wzrosła 3-krotnie, a sposobem na wczesne wykrycie a tym samym również wyleczenie jest regularne, samodzielne badanie jąder. Zgłaszając się do odpowiedniego lekarza specjalisty można nie tylko wykryć schorzenie, ale i skutecznie oraz szybko je wyleczyć. Urolog, który otrzyma wynik badania wykonanego na nowoczesnym sprzęcie, jest w stanie w ciągu kilku minut postawić diagnozę.
USG jąder trwa kilka minut i jest nieinwazyjną, bezbolesną metodą diagnostyki nieprawidłowości w wielkości i budowie jąder oraz najądrzy. Wykonywane jest w gabinetach urologicznych i nie wymaga specjalnego wcześniejszego przygotowania ze strony pacjenta.
Najczęstsze dolegliwości, które wymagają diagnostyki tego typu to ból narządów moszny oraz powiększenie, guz lub torbiel jądra, wyciek z cewki moczowej, uraz, nieprawidłowa sprężystość jądra w badaniu palpacyjnym (dotykowym).

Nie musisz się zupełnie obawiać badania USG jąder. Żeby sprawdzić, jak wygląda to w rzeczywistości, zgłoś się w listopadzie do miejsc, gdzie realizowane są bezpłatne badania USG dla mężczyzn. Pełny harmonogram znajdziesz w tym miejscu.

Artykuł powstał dzięki Affidea Polska.

Przyda Ci się ta wiedza?
Movember działa dzięki wsparciu wielu firm, ale również Wąsaczy i osób, które ich wspierają - na przykład dzięki Tobie!
Podaj dalej informacje o akcji, wybierz się na bezpłatne badania i zrób dla nas szybki przelew na 15zł lub na dowolną kwotę. Zebrane środki przeznaczamy na organizację punktów z bezpłatnym USG w toku trwania akcji, ale także na wszystkie gadżety edukacyjne (jak zawieszki, które możesz dostać na naszej Wyspie lub w swojej firmie). Dzięki za Twoje wsparcie!

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Od gentlemanów dla gentlemanów - każdy komentarz mile widziany.