wtorek, 3 listopada 2015

Krzysiek - 23 lata


Nazywam się Krzysiek, mam 23 lata i chciałem zostać ambasadorem Movember. Dlaczego? Otóż w swoje 18 urodziny, czyli pięć i pół roku temu, zdiagnozowano mi raka jądra. Co to oznaczało? Szybką operację, później chemioterapię. Dziś żyję, jestem zdrowy, sprawny, żyję z jednym jajkiem i łysą głową, ale często mam wrażenie, że to nawet więcej, niż u innych samców.

Dlaczego mi się udało? mimo że nie słyszałem jeszcze wtedy o tej akcji, o profilaktyce, to nie wstydziłem się i po pierwszych bólowych symptomach udałem się do lekarza - czas tutaj ma niebagatelne znaczenie. Jednak pierwszą diagnozą było zapalenie i fakt, leki przeciwzapalne uśmierzyły ból i w sumie problem został rozwiązany. Jednak badając wtedy chyba po raz pierwszy swoje jądra poczułem niepokojący kształt jednego z nich i dopiero badanie USG wykazało, co tak naprawdę we mnie siedziało. Dlatego tak bardzo cieszę się z tej akcji (znałem niestety osobę,
która nie zdążyła...).


Nie wstydziłem się nigdy tego, co mnie spotkało i chętnie opowiadam o tym wszystkim zainteresowanym. Wielu kolegów mając później wątpliwości pytało mnie, jak to było, co powinni zrobić - dzięki akcji Movember można informacje o profilaktyce szerzyć dalej i to nie tylko przez ludzi, których to bezpośrednio dotknęło!

W tamtym roku także brałem udział na lokalną skalę, w tym roku udało mi się przekonać kilku kolegów teraz postanowiłem napisać do Was - bardzo cieszę się, że organizujecie w Polsce tę akcję.

Co jest jeszcze szczególnego? Przeszedłem operację, chemioterapię, a niedługo później wróciłem do sportu - aktualnie biegam w biegach z przeszkodami - serii Runmageddon, Survival Race, etc. - odnajduję się w tym, mając nadzieję dawać dobry przykład innym, którzy znajdują się w obliczu choroby - która nie jest końcem świata !

Właśnie rok temu 31.11, na zakończenie Movembera był Runmageddon w Warszawie - podsyłam też zdjęcie z niego - wtedy zapuszczonego wąsa miałem razem z brodą, w tym roku brodę zrzuciłem i z dumą pielęgnować będę samego wąsa, do końca miesiąca.

A oto i update na koniec miesiąca, czyli Wąs Krzyśka w 2015!


0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Od gentlemanów dla gentlemanów - każdy komentarz mile widziany.