poniedziałek, 16 listopada 2015

Magdalena - ambasadorka z Łodzi


Kiedy dostajemy takie wiadomości jak ta, wierzymy, że cały nasz wysiłek i zapuszczanie Wąsów nie idzie na marne. Oby więcej takich ambasadorek. A jak u Was, dziewczyny, żony i narzeczone pomagają Wam w szerzeniu wiedzy o profilaktyce?

Cześć! Nie zgłaszam się na ambasadora, w żadnym razie! Jestem 100% ambasadorką!
Studiuję medycynę w Łodzi i o Movemberze usłyszałam przypadkiem. W ramach Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland wybrałam się na akcję o niewiele mi wówczas mówiącej nazwie: Męskie Sprawy. Ale miałam być edukatorem w liceum, więc wstyd byłoby nie wiedzieć, o czym mówię! Przeszłam więc przyspieszony kurs anatomii, fizjologii, patologii i patomorfologii, aby móc fachowo opowiadać młodym chłopakom, mężczyznom dopiero wkraczającym w dorosłość, o tym, jak ważne jest badanie jąder i prostaty, i jakim chorobom można zapobiegać poprzez odpowiednią profilaktykę.
Dla wielu z nich były to nowe informacje, ale bardzo się cieszę, że mogłam przybliżyć im nieco "te tematy". Tym bardziej, że ciężko z młodzieżą rozmawiać o układzie płciowym - potwierdzi to chyba każdy nauczyciel biologii :)
Informacje pozyskane dzięki tej akcji przekazuję teraz swojemu chłopakowi - w końcu zależy mi na jego zdrowiu. Jeśli o mnie chodzi nie musi on zapuszczać wąsów, ważne, żeby się regularnie badał. I ja nie muszę być mężczyzną, aby dalej móc promować ideę Movembera, nie tylko w listopadzie!
Serdecznie pozdrawiam i trzymam kciuki za wszystkich Mężczyzn,

My też pozdrawiamy Magdalenę serdecznie i trzymamy kciuki za Was i za nas!

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Od gentlemanów dla gentlemanów - każdy komentarz mile widziany.