środa, 12 października 2016

Badanie jąder rezonansem magnetycznym

Guz jądra stanowi wskazanie do rezonansu magnetycznego (MRI), którego celem jest określenie zaawansowania choroby. Podstawowym badaniem jest badanie USG, a badanie rezonansem jest ewentualnie uzupełnieniem.
Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania, nie używa się tu żadnych igieł, pacjent nie musi się nawet rozbierać. 
Przed badaniem pacjent powinien standardowo zażywać leki i zwykle może spożywać posiłki.
Przed wejściem do sali badania należy zdjąć i zostawić wszelkie metalowe i elektroniczne przedmioty, takie jak spinki do włosów, zegarki, okulary, protezy dentystyczne, karty z paskiem magnetycznym, telefony komórkowe itp. W silnym polu magnetycznym obecność takich przedmiotów może stwarzać zagrożenie dla pacjenta, a informacje na urządzeniach elektronicznych (np. kartach kredytowych) mogą ulec zniszczeniu.
Przeciwwskazania bezwzględne do badania dotyczą wszelkich implantów, zaś posiadanie innych metalowych elementów używanych w zabiegach wykonywanych w obrębie układu krążenia, takich jak stenty, klipsy, stentgrafty, wymaga każdorazowo zgłoszenia tego personelowi pracowni.

Jeśli Twój lekarz zasugerował takie badanie, możesz się na nie zapisać już dziś pod tym linkiem.

Artykuł powstał dzięki Affidea Polska.

Przyda Ci się ta wiedza?
Movember działa dzięki wsparciu wielu firm, ale również Wąsaczy i osób, które ich wspierają - na przykład dzięki Tobie!
Podaj dalej informacje o akcji, wybierz się na bezpłatne badania i zrób dla nas szybki przelew na 15zł lub na dowolną kwotę. Zebrane środki przeznaczamy na organizację punktów z bezpłatnym USG w toku trwania akcji, ale także na wszystkie gadżety edukacyjne (jak zawieszki, które możesz dostać na naszej Wyspie lub w swojej firmie). Dzięki za Twoje wsparcie!

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Od gentlemanów dla gentlemanów - każdy komentarz mile widziany.