niedziela, 9 października 2016

Kobiety i Movember

Kobiety odpowiadają za blisko 80% przypadków wykrycia męskich nowotworów. Dlatego też, drogie Panie, nie możemy pomijać Waszego udziału w tej akcji. Co prawda zapuszczanie Wąsów nie wchodzi w grę, ale nie okłamujmy się - to Wy możecie wspierać swojego mężczyznę w tym, aby wytrwał przez cały miesiąc z Wąsem na twarzy!

Twoje wsparcie dla domowych Wąsaczy

Wiemy, że często to Panie decydują o tym, jak ich domowy Wąsacz - mąż, chłopak, ojciec lub syn - wyjdzie ubrany na ulicę. Wąs jest elementem stylu, który przez stulecia znikał i znów powracał na męskie twarze. Co roku powraca na naszych - w listopadzie, aby prowokować do dyskusji na temat wczesnego wykrywania męskich nowotworów.
Drogie Panie, prosimy - wspierajcie swoich domowych Wąsaczy w zapuszczaniu Wąsów. Mówcie i szczecinie pod ich nosem z dumą, bo dzięki nim udaje nam się przebadać facetów w całej Polsce i pokazać im, że regularne badania to nic strasznego.
Męskie zdrowie intymne, zwłaszcza nowotwory jąder i prostaty, pozostają nadal tematem tabu. Jeśli Twój mężczyzna gotów jest wyhodować na swojej twarzy Wąs - wspieraj go, by mógł pomóc innym.

Naucz się badać

Panie mają nierzadko częstszy kontakt z męskimi okolicami intymnymi niż sami mężczyźni. To kobiety zauważają pierwsze niepokojące objawy, których mężczyźni nie zauważają lub nie chcą zauważać.
Sprawdź harmonogram naszych podróży i wybierz się na spotkanie edukacyjne na naszej Wyspie. Nauczysz się, jak badać swojego partnera, aby zadbać o jego zdrowie. Dzięki wspaniałym edukatorom i lekarzom, którzy wspierają akcję Movember od lat dowiesz się wszystkiego o wczesnym wykrywaniu nowotworów jąder i prostaty.
Zabierzesz także do domu nasze movemberowe zawieszki - możesz zostawić je w łazience (są wodoodporne!), żeby przypominały Twojemu mężczyźnie o regularnym badaniu.

Zabierz swojego mężczyznę na badania

Kluczem do sukcesu w walce z męskimi nowotworami jest ich wczesne wykrywanie. Nie ma konkretnych przesłanek, uwarunkowań środowiskowych i czynników ryzyka, które w oczywisty sposób mogą zmniejszyć lub zwiększyć prawdopodobieństwo zachorowania na raka jąder czy prostaty.
Dlatego dla panów przed 35 rokiem życia kluczowe jest regularne samobadanie. Jak to robić, dowiecie się wspólnie na naszej Wyspie (sprawdź harmonogram badań). Na niej można także skorzystać z bezpłatnych badań USG jąder.
O ile Wy, drogie Panie, przyzwyczajone jesteście do regularnych badań USG i wizyt u ginekologa, o tyle mężczyźni nie mają tego nawyku. Zabierz więc swojego partnera, brata, kuzyna czy kolegę, aby pokazać mu, że badanie USG trwa tylko kilka minut i nie jest to nic strasznego.
Dla mężczyzn powyżej 45 roku życia najważniejsze są regularne przeglądy zdrowotne. Przynajmniej raz w roku (może to być właśnie listopad!) wyślij swojego ojca, wujka, męża i dziadka na badania do lekarza rodzinnego. Poproście, aby wypisał skierowanie na kontrolne badania krwi, w tym poziomu PSA. Ten wskaźnik (swoisty antygen prostaty) pozwala określić, czy w gruczole krokowym nie rozwija się nowotwór.


Wspieraj Movember

Przejrzyj naszą bazę wiedzy. Lekarze praktycy z wielu różnych klinik przygotowali ją dla mężczyzn i dla kobiet, aby męskie nowotwory nie pozostawały owianym tajemnicą tematem tabu.
Obserwuj nas także na Facebook'u - przypominamy o regularnych badaniach i uzupełniamy naszą stronę także o pytania czytelników.
Zajrzyj także w zakładkę Teraz Ja!, by dowiedzieć się, co Ty możesz zrobić dla Movember!

2 komentarze:

  1. How does one get in touch with you to partner for projects?

    OdpowiedzUsuń
  2. Simply write to us: partnerzy@kapitanswiatelko.pl - in Polish or in English.

    OdpowiedzUsuń

Od gentlemanów dla gentlemanów - każdy komentarz mile widziany.