poniedziałek, 24 października 2016

Movember czas zacząć!

O co chodzi w Movember? Sprawa jest w gruncie rzeczy prosta - o Wąsy. Czasem uchodzą za obciachowe, czasem nie wyobrażamy sobie naszych dziadków czy ojców bez nich. Czasem kojarzą się z kiepskimi filmami z lat `70ch, czasem z czeskimi piłkarzami, a czasem z klasyką międzywojennego wyglądu.
W listopadzie każdego roku przywracamy światu Wąsy, bo obecnie prowokują - do dyskusji i pytań.

"Co Ty masz na twarz?!" "Znowu masz 14 lat i zarost Ci się sypie?" "Ile to potrwa? Miesiąc?!"

Te i inne pytania na pewno usłyszycie w ciągu listopada. Odpowiedź jest prosta - trwa Movember, czyli najbardziej stylowa kampania roku. Zapuszczamy Wąsy przez cały miesiąc, by prowokować właśnie do pytań - lecz odpowiadamy nie mówiąc o zaroście, a o męskim zdrowiu.

Bo rak prostaty jest drugą najczęstszą przyczyną śmierci mężczyzn w Polsce.

 
Bo rak jąder ma stuprocentową wyleczalność, ale zbyt późno zauważony daje przerzuty i staje się śmiertelnie niebezpieczny, a młodzi mężczyźni nie wiedzą, że główna grupa ryzyka to 20 - 35 lat.

A więc Wąsy - zapuszczamy je przez cały miesiąc, ale w tym roku, ze względu na układ weekendów, proponujemy ogolić się w sobotę, 29 października. Brody nie są akceptowane. Tylko Wąs. Reszta zarostu znika, a Wąs dominuje i prowokuje w naszym wyglądzie. Owszem, na początku będzie dość mizerny, ale z biegiem miesiąca urośnie i zacznie napawać Was dumą. Dumą z tego, że tylu facetom opowiecie o tym, że powinni się badać. 
Jeśli nie jesteś pewien swego Wąsa, podrzuć nam zdjęcia na fanpage Movember Polska - zobaczysz, że setki, jeśli nie tysiące ludzi, zobaczy Twoją twarz i pomyśli sobie - odważny gość, wspiera akcję, ratuje facetów.
Dziewczyno, jeśli Twój facet zapuszcza Wąs - bądź z niego dumna, robi coś naprawdę świetnego!

21 X w Krakowie daliśmy fory kilku facetom. Wiemy, że nie wszystkim zarost sypie się równo, więc umożliwiliśmy wcześniejszy start, żeby siła prowokowania do dyskusji była jak największa. Dzięki temu skupiliśmy także uwagę mediów już przed rozpoczęciem akcji. Radio ESKA przygotowało fajny materiał - pozdrawiamy!

Okej - skoro już jesteśmy gotowi do akcji, pozostaje jeszcze kwestia merytorycznego przygotowania do dyskusji. Jeśli przewiniesz naszą stronę do góry znajdziesz tam zakładkę Profilaktyka. Dzięki niej trafisz do przygotowanej przez lekarzy Affidea i Kliniki Nova bazy wiedzy na temat wczesnego wykrywania raka jąder i prostaty.

Możesz dla Movember zrobić coś jeszcze. Nominuj znajomych korzystając z grafiki na naszym fanpage'u - udostępnij ją u siebie i oznacz tych kolegów i krewnych, którzy według Ciebie powinni zapuścić Wąs oraz tych, którzy obowiązkowo muszą wybrać się na nasze badania (i przy ich okazji podjąć wyzwanie z zośką!). Mogą także wykupić, zamiast zapuszczać zarost czy podbijać zośkę - zaproś ich wówczas do zrobienia przelewu dla Movember.
Dzięki ich (i Twojemu wsparciu) z roku na rok coraz więcej osób w Polsce wie, o co chodzi z Wąsami, a my możemy realizować bezpłatne badania oraz współpracować z lekarzami, którzy podają nam najnowszą wiedzę na temat wczesnego wykrywania i leczenia męskich nowotworów.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Od gentlemanów dla gentlemanów - każdy komentarz mile widziany.