sobota, 28 października 2017

12 XI 2017 - Badania w Tarasach Zamkowych, Lublin

W ubiegłym roku odwiedziliśmy Lublin po raz pierwszy i spotkaliśmy się z niebywale ciepłym przyjęciem. Postanowiliśmy, że w tej edycji również powrócimy na Lubelszczyznę i zaproponujemy Wam badania USG jąder. Oprócz spotkania z lekarzem proponujemy Wam także rozmowy z naszymi edukatorami zajmującymi się zdrowiem intymnym oraz pielęgnację movemberowego zarostu u naszego barbera.

W ubiegłym roku w ciągu całej akcji przebadaliśmy blisko 1300 mężczyzn. Przypominamy, że aby móc skorzystać z badania USG wystarczy:
1. Zjawić się w Galerii Sfera w godzinach 09:30 - 14:00 lub 15:00 - 20:00.
2. Mieć między 18 a 35 lat.
3. Przy movemberowej wyspie wypełnić formularz zgody na badanie.

Badania realizowane będą w formule "zapłać, ile chcesz". Zebrane w ten sposób przez polskiego organizatora kampanii, Fundację Kapitan Światełko, środki przeznaczone zostaną na realizację kampanii Movember Polska i towarzyszących jej wydarzeń.

Przypominamy, że w przypadku nowotworów prostaty, podstawowym badaniem jest oznaczenie poziomu PSA we krwi. Badania te nie są realizowane w trakcie naszych spotkań.
Panów w wieku powyżej 35 lat zapraszamy do odebrania voucherów na 40% zniżki na multiparametryczny rezonans magnetyczny prostaty w placówkach Affidea Polska. 

Badanie USG jąder trwa około 5 minut. Dzięki niemu możemy określić, jaki jest "stan wyjściowy" naszych jąder i jeśli w późniejszym samobadaniu pojawią się jakieś zmiany, od razu zgłosić się z nimi do lekarza specjalisty. 
W trakcie wydarzenia będzie można również odebrać movemberowe zawieszki, które umieszczone w szafie czy łazience, przypominać będą o tym, by regularnie się badać.

Uprzejmie przypominamy, że w ramach wydarzenia nie prowadzimy konsultacji lekarskich. Nie prowadzimy także wcześniejszych zapisów na badania. Zachęcamy do odwiedzania Tarasów Zamkowych nie później niż na godzinę przed zaplanowanym zakończeniem badań.

Tarasy Zamkowe
Lublin, al. Unii Lubelskiej 2
12 XI 2017, niedziela
Badania: 09:30 - 14:00 oraz 15:00 - 20:00
2 komentarze:

 1. No tak, to badanie dla młodych a dla starszych co? Nic?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mężczyźni powyżej 35 roku życia nie są już w głównej grupie ryzyka raka jąder. Oczywiście, badania dla nich mogą być również zrealizowane jeśli mężczyzna podejrzewa u siebie jakieś zmiany. Panowie po 45 roku życia wchodzą w grupę ryzyka raka prostaty - tutaj podstawowym badaniem jest oznaczanie poziomu PSA we krwi. Badania krwi nie jesteśmy w stanie zrealizować w centrach handlowych.
   Skierowanie na takie badanie można uzyskać np. od lekarza rodzinnego. Prywatnie oznaczanie poziomu PSA we krwi kosztuje między 20 a 30zł.

   Usuń

Od gentlemanów dla gentlemanów - każdy komentarz mile widziany.