sobota, 28 października 2017

19 XI 2017 - Spotkanie w Galerii Malta, Poznań

W Poznaniu akcja Movember gościła wielokrotnie. Odwiedzaliśmy Adama Szulca, najsłynniejszego bodaj barbera w Polsce, od 2014 roku regularnie pojawiamy się także na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym roku jednak w Galerii Malta odbędzie się największe movemberowe wydarzenie, realizowane wspólnie z IFMSA - Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny.

W Galerii Malta panowie w wieku od 18 do 35 lat będą mogli ponownie skorzystać z badań USG jąder w formule „zapłać ile zechcesz”, a zebrane w ten sposób środki przekazywane są na realizację badań dla mężczyzn w całej Polsce. Oprócz tego zarówno panowie jak i panie będą mogli skorzystać z oferty podstawowych badań takich jak mierzenie ciśnienia czy poziomu cukru we krwi oraz z konsultacji personelu medycznego wielu rozmaitych specjalizacji.

W ubiegłym roku w ciągu całej akcji przebadaliśmy blisko 1300 mężczyzn. Przypominamy, że aby móc skorzystać z badania USG wystarczy:
1. Zjawić się w Galerii Malta w godzinach 09:30 - 14:00 lub 15:00 - 20:00.
2. Mieć między 18 a 35 lat.
3. Przy movemberowej wyspie wypełnić formularz zgody na badanie.

Badania realizowane będą w formule "zapłać, ile chcesz". Zebrane w ten sposób przez polskiego organizatora kampanii, Fundację Kapitan Światełko, środki przeznaczone zostaną na realizację kampanii Movember Polska i towarzyszących jej wydarzeń.

Przypominamy, że w przypadku nowotworów prostaty, podstawowym badaniem jest oznaczenie poziomu PSA we krwi. Wyjątkowo w trakcie tego spotkania będzie można zrealizować podstawowe badanie krwi zbliżone do testu poziomu glukozy - DiagoPSA.

Panów w wieku powyżej 45 lat zapraszamy również do odebrania voucherów na multiparametryczny rezonans magnetyczny prostaty w placówkach Affidea Polska w znacznie obniżonej cenie.

Badanie USG jąder trwa około 5 minut. Dzięki niemu możemy określić, jaki jest "stan wyjściowy" naszych jąder i jeśli w późniejszym samobadaniu pojawią się jakieś zmiany, od razu zgłosić się z nimi do lekarza specjalisty. 
W trakcie wydarzenia będzie można również odebrać movemberowe zawieszki, które umieszczone w szafie czy łazience, przypominać będą o tym, by regularnie się badać.

Uprzejmie przypominamy, że w ramach wydarzenia nie prowadzimy konsultacji lekarskich. Nie prowadzimy także wcześniejszych zapisów na badania. Zachęcamy do odwiedzania Galerii Matla nie później niż na godzinę przed zaplanowanym zakończeniem badań.

Galeria Malta
Poznań, ul. Maltańska 1
19 XI 2017, niedziela
Badania: 10:30 - 14:00 oraz 15:00 - 18:00
0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Od gentlemanów dla gentlemanów - każdy komentarz mile widziany.