poniedziałek, 30 października 2017

28 i 29 XI 2017 - Badania w CNTI UE, Katowice

W stolicy Górnego Śląska działamy od samego początku istnienia kampanii Movember Polska. W 2015 roku wspólnie z Uniwersytetem Ekonomicznym zorganizowaliśmy jedno z najgłośniejszych wydarzeń związanych z Movember - "Bieg dla jaj", który ściągnął biegaczy z całego kraju i pozwolił nam zwrócić uwagę mediów na kwestie związane z wczesnym wykrywaniem męskich nowotworów.
W tym roku Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach i Movember ponownie łączą siły, by zaprosić wszystkich mężczyzn - nie tylko studentów - na badania USG i spotkania ze specjalistami zajmującymi się męskim zdrowiem.
Wydarzenie potrwa dwa dni: 28 i 29 listopada.

W ubiegłym roku w ciągu całej akcji przebadaliśmy blisko 1300 mężczyzn. Przypominamy, że aby móc skorzystać z badania USG wystarczy:
1. Zjawić się w budynku CNTI UE w godzinach 09:00 - 14:00 lub 15:00 - 18:00 we wtorek lub między 09:00 a 16:30 w środę. .
2. Mieć między 18 a 35 lat.
3. Przy movemberowej wyspie wypełnić formularz zgody na badanie.

Badania realizowane będą w formule "zapłać, ile chcesz". Zebrane w ten sposób przez polskiego organizatora kampanii, Fundację Kapitan Światełko, środki przeznaczone zostaną na realizację kampanii Movember Polska i towarzyszących jej wydarzeń.

Przypominamy, że w przypadku nowotworów prostaty, podstawowym badaniem jest oznaczenie poziomu PSA we krwi. Badania te nie są realizowane w trakcie naszych spotkań.
Panów w wieku powyżej 35 lat zapraszamy do odebrania voucherów na multiparametryczny rezonans magnetyczny prostaty w placówkach Affidea Polska w znacznie obniżonej cenie.

Badanie USG jąder trwa około 5 minut. Dzięki niemu możemy określić, jaki jest "stan wyjściowy" naszych jąder i jeśli w późniejszym samobadaniu pojawią się jakieś zmiany, od razu zgłosić się z nimi do lekarza specjalisty. 
W trakcie wydarzenia będzie można również odebrać movemberowe zawieszki, które umieszczone w szafie czy łazience, przypominać będą o tym, by regularnie się badać.

Uprzejmie przypominamy, że w ramach wydarzenia nie prowadzimy konsultacji lekarskich. Nie prowadzimy także wcześniejszych zapisów na badania. Zachęcamy do odwiedzania budynku CNTI UE nie później niż na godzinę przed zaplanowanym zakończeniem badań.

CNTI UE
Katowice, Bogucicka 5 

28 XI 2017, wtorek
Badania: 09:00 - 14:00 oraz 15:00 - 18:00

 29 XI 2017,  środa
Badania: 09:00 - 16:30
0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Od gentlemanów dla gentlemanów - każdy komentarz mile widziany.