wtorek, 6 lutego 2018

Powrót movemberowych cen na testy PSA

W związku z obchodzonym w ubiegłą niedzielę Międzynarodowym Dniem Walki z Rakiem firma Diagnosis S.A., która wspierała nas w trakcie kampanii Movember Polska 2017, umożliwia zakup testów DiagoPSA w atrakcyjnej cenie.

PSA jest skrótem od angielskiej nazwy „Prostate Specific Antigen” (swoisty antygen sterczowy).Antygen ten jest użytecznym markerem
nowotworowym (są to substancje, których zwiększone stężenie można wiązać z obecnością i rozwojem choroby nowotworowej) dla wczesnego wykrywania raka gruczołu krokowego (prostaty). U zdrowych mężczyzn przedostaje się on do krwiobiegu w śladowych ilościach. Prawidłowa wartość poziomu PSA waha się od 0-4 ng/ml. Wzrost poziomu PSA, większy niż 4ng/ml jest spowodowany uszkodzeniem komórek prostaty i przenikaniem tego antygenu do krwi. Może to świadczyć o toczącym się w sterczu (prostacie) procesie chorobowym.
Najważniejszymi chorobami powodującymi wzrost poziomu PSA są: łagodny rozrost prostaty (powiększenie gruczołu prostaty), rak prostaty, gruczolak lub zapalenie prostaty. Poziom PSA powinien być oznaczany u każdego mężczyzna po 50 roku. Stężenie graniczne, na którym opiera się działanie testu wynosi 4 ng/ml. Oznaczenie poziomu PSA jest wstępnym etapem profilaktyki i diagnostyki schorzeń gruczołu krokowego.

Test DiagoPSA wskazuje, czy poziom antygenu prostaty nie jest podwyższony w krwi. Stosuje się go podobnie jak testy glukozy, do jednorazowego oznaczenia poziomu PSA.
Test nie wskazuje dokładnej wartości, a jedynie informuje, czy poziom PSA jest podwyższony w stosunku do przyjętych norm. Dokładność testu wynosi ponad 98%.Dla mężczyzn powyżej 45 roku życia badanie PSA jest podstawowym badaniem z krwi, jakie należy wykonywać co roku pod kątem wykrywania nowotworów prostaty. Podwyższony wynik PSA informuje o rozroście prostaty lub nowotworze i należy go skonsultować możliwie najszybciej z lekarzem urologiem.

W ubiegłym roku przeprowadziliśmy kilkaset testów PSA na wybranych wydarzeniach w listopadzie, dlatego też dążymy do tego, by tegoroczna edycja kampanii Movember Polska odpowiadała na potrzeby obu grup panów - zarówno tych przed 35 rokiem życia, którzy znajdują się w grupie największego ryzyka raka jąder, jak i tych po 45 roku życia, którzy powinni prowadzić regularną diagnostykę pod kątem wczesnego wykrywania nowotworów prostaty.

Przejrzyj naszą stronę, by dowiedzieć się więcej na temat wczesnego wykrywania nowotworów jąder i prostaty. Jeśli chcesz poznać szczegóły dotyczące testów DiagoPSA, zajrzyj na stronę ich producenta, firmy Diagnosis S.A.

2 komentarze:

  1. Szwagier poszedł na zabieg. Muszę zakupić ten test i chyba pora zdiagnozować prostatkę 😁

    OdpowiedzUsuń
  2. Jest to pierwszy krok! Jak wynik wyjdzie w porządku, to po roku ponawiamy badanie, chyba, że się pojawią jakieś dolegliwości. Możesz przejrzeć naszą stronę, żeby zobaczyć, na co zwłaszcza zwracać uwagę.

    OdpowiedzUsuń

Od gentlemanów dla gentlemanów - każdy komentarz mile widziany.