poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Badania podczas Wizz Air Half Marathon Katowice 2018

Od początku tego roku realizujemy badania podczas biegów, współpracując przede wszystkim z organizatorami serii CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W czerwcu stanowisko Movember Polska pojawi się także w trakcie Wizz Air Half Marathon Katowice 2018.
Ten półmaraton to zupełnie nowa impreza, która w założeniu realizowana będzie co roku w stolicy Górnego Śląska. Oczywiście sport i biegi to zdrowie, ale oprócz współzawodnictwa na trasie biegnącej przez największe atrakcje Katowic, chcemy zaproponować Wam również możliwość nie tylko Waszej kondycji.
W punkcie Movember Polska będziemy badać zarówno mężczyzn przed 40 rokiem życia pod kątem wczesnego wykrywania raka jąder (badania USG) jak i panów po czterdziestce pod kątem zmian w prostacie (badania poziomu PSA z krwi).
Badania realizujemy dzięki wsparciu Nationale-Nederlanden i Bayer a także dzięki Profimedical oraz Diagnosis S.A. Wsparcia udziela nam także, jak zwykle, IFMSA.

Oba badania zajmują około pięciu minut. Nie wymagają wcześniejszego przygotowania. Nie trzeba być zarejestrowanym uczestnikiem biegu, aby móc wziąć udział w badaniach.
Biegacze biorący udział w imprezie mogą sprawdzić także swój poziom cukru oraz wydolność oddechową.

Stanowisko Movember Polska będzie czynne w godzinach 08:00 - 14:00 na placu pod katowickim Spodkiem.

Kolejne badania w innych miastach odbędą się w lipcu, w ramach serii CITY TRAIL on Tour.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Od gentlemanów dla gentlemanów - każdy komentarz mile widziany.